Grafika elküldése
Ha már körvonalazódott az elképzelésed, vesd papírra a vázlatát és küldd el nekünk beszkennelve vagy lefotózva, vagy gyere be az üzletünkbe személyesen, hogy együtt tervezzük meg az érmedet.
Ha úgy döntenél, hogy magad tervezed meg az érmed, a látványtervnek a következőknek kell megfelelnie ahhoz, hogy dolgozni tudjunk vele:
- Vektorgrafikus fájlt kérünk (EPS vagy PDF lenne a legjobb, Ai is megfelel, végső esetben CDR-ből is tudunk dolgozni).
- Ha tartalmaz szöveget, akkor azt görbékké alakítva mentsd el mindenképp.
- A szürke árnyalataival jelöljük a különböző szinteket. A világosabb egyúttal magasabbat, a sötétebb alacsonyabbat jelent. Maximum 4 szintet használj. Ezeket írd is rá, melyik szín mit jelent.
- Ha festést is szeretnél, nagyon fontos betartani, hogy szín színnel nem találkozhat. Minden esetben kell legyen közöttük (kiemelt) fém elválasztó. Ellenkező esetben a kétféle festék összekeveredne.
- A színek kiválasztásánál minden esetben PANTONE (solid coated) kódra van szükségünk. Ezt könnyedén kikeresheted a kedvenc grafikai programodban is (a legtöbb tartalmazza az adott színpalettát), kikeresheted a www.pantone.com oldalon is. Fontos azonban szem előtt tartanod, hogy ahány monitor, annyi színárnyalat, így ha nincs kalibrált monitorod, elképzelhető, hogy más lesz a végeredmény mint amit ott látsz. Ha biztosra szeretnél menni, keresd ki egy PANTONE skálán, melyet a legtöbb festékboltban, valamint bemutatótermünkben bármikor kikérhetsz. A kódokat írd is rá a grafikára.
- Az áttört (kivágott) részeket jelöld X-ekkel.
- Az érem fülének méretezését a szalaghoz kell igazítani, 2 mm-el nagyobbra célszerű venni annak szélességénél.
- Az érem szélének javasolt keretet adni (kiemelt fém).
- A grafikát 1:1 méretezésben készítsd el, de a pontos méreteket (az akasztó fül nélkül) azért mindenképp írd is rá.
Éremterv
A képen a számítógépes tervet és az elkészült Hármas-Körös – Gáti Futás 2019 érem fotóját egymásra helyeztük, majd összemostuk. Így látható, mit, hogyan szoktunk jelölni.