ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
(Jelen ÁSZF 2024.10.01. napjától hatályos.)
Kérjük, hogy a vásárlásukat megelőzően olvassák el jelen Általános Szerződési Feltételeket!
- Impresszum
Vállalkozó neve: SPORTÉREM Kereskedelmi és Gyártó Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 1094 Budapest, Liliom utca 32. Fsz.
Cégjegyzékszám: 01-09-872779
Adószám: 13779740-2-43
EU adószám: HU13779740
Bankszámlaszám: 11707024-20463186-00000000
IBAN: HU21117070242046318600000000
SWIFT: OTPVHUHB
Ügyfélszolgálat:
Cím: 1094 Budapest, Liliom utca 32.
Nyitvatartás: hétfőtől péntekig 9-től 17 óráig
Telefon: +36 (70) 625 5575
E-mai: hello@egyedierem.hu
Tárhelyszolgáltató: Tárhely.Eu Szolgáltató Kft.
Telefon: +36 1 789 2 789
E-mail: support@tarhely.eu
Posta: 1538 Budapest, Pf.: 510.
- Általános rendelkezések
- A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) határozzák meg a Vállalkozó, mint eladó és a vásárló, mint megrendelő (továbbiakban: Megrendelő) (a továbbiakban együttesen: Felek) között létrejött szerződéses jogviszonyt a Vállalkozó által értékesítésre kínált, egyedileg gyártott termékek vonatkozásában. Jelen ÁSZF elválaszthatatlan részét képezi a Vállalkozó által termékek gyártására, értékesítésére Megrendelőivel kötött minden ajánlatnak, megrendelésnek és vállalkozási szerződésnek.
- Jelen ÁSZF folyamatosan elérhető (és letölthető, bármikor kinyomtatható) a következő weboldalról: egyedierem.hu/aszf.
- A Megrendelő részéről az árajánlat elfogadása és a szolgáltatás megrendelése egyben jelen ÁSZF-ben foglaltak teljes körű elfogadását jelenti.
- Bizonyos, az ÁSZF-ben meghatározott jogokat csak a kifejezetten fogyasztónak minősülő Megrendelők gyakorolhatnak a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet alapján. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) 8:1. § (1) bekezdés 3. pontja alapján fogyasztónak kell tekinteni azt, aki „szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy”. Előzetesen felhívjuk figyelmüket, hogy a fogyasztónak minősülő Megrendelő a 45/2014. (II.26.) Kormányrendelet 29. §. (1) bek. c) pontja alapján a jogszabályban meghatározott elállási jogát, illetve felmondási jogát nem gyakorolhatja olyan nem előre gyártott áru esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan áru esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak.
- Ajánlat, megrendelés
- Vállalkozó a Megrendelő üzlethelyiségben személyesen leadott, telefonon közölt, vagy a(z) https://egyedierem.hu/erem-tervezo/ weboldalán elektronikus úton leadott megkeresése alapján – amely ajánlatkérés részletesen tartalmazza a Megrendelő által megadott termék méreteit, mennyiségét, gyártási igényeit – térítésmentesen részletes ajánlatot készít Megrendelő részére, amely ajánlatot Vállalkozó e-mailben elküldi, vagy a Megrendelőnek személyesen átadja.
- A weboldalon kínált termékekről vagy a Megrendelő részére előzetesen bemutatott tervekről megjelenített képek illusztrációk, eltérhetnek a valóságtól, bizonyos esetekben illusztrációként szerepelnek. Az eltérésekből fakadó károkért felelősséget a Vállalkozó nem vállal.
- A részletes ajánlat a Megrendelő által megadott paraméterek figyelembevételével készül és tartalmazza legalább a megrendelt termékek leírását, szolgáltatás díját, az előleg összegét, valamint a szállítási határidőt.
- Határidő: Normál gyártás esetén – A határidő betartását abban az esetben áll módunkban garantálni, amennyiben az eredeti árajánlatban kommunikált gyártási határidőt nem sikerül betartani, mely jelvény esetén a végső látványterv elfogadásától számított 4, érem esetén 5 hét. Nem áll módunkban semmilyen garanciát vállalni a határidőre, amennyiben a Megrendelő az előzőleg megadott leadási határidőn túl hagyja jóvá a gyártás indítását, így a Megrendelő hibájából késve kerül gyártásba a termék. Elsőbbségi gyártás esetén – A határidő betartására abban az esetben áll módunkban garanciát vállalni, amennyiben az eredeti árajánlatban kommunikált gyártási határidőt nem sikerül betartani, mely jelvény esetén a végső látványterv elfogadásától számított 25 nap, érem esetén 30 nap. Nem áll módunkban semmilyen garanciát vállalni a határidőre, amennyiben a Megrendelő az előzőleg megadott leadási határidőn túl hagyja jóvá a gyártás indítását, így a Megrendelő hibájából késve kerül gyártásba a termék.
- Amennyiben a Megrendelőnek felróható vagy érdekkörében bekövetkező okokból a Vállalkozó nem tud szerződésszerűen teljesíteni, Vállalkozó nem vonható felelősségre, Megrendelő késedelme kizárja a Vállalkozó felelősségét. Ez esetben a teljesítés határidők a Megrendelő által okozott mértékben meghosszabodnak.
- Az ajánlati kötöttség időtartamát az árajánlat tartalmazza. Amennyiben az árajánlat nem rendelkezik az ajánlati kötöttség időtartamáról, akkor úgy kell tekinteni, hogy az ajánlati kötöttség időtartama az ajánlat kézhezvételét követő 30 (harminc) naptári nap.
- A vállalkozási szerződés akkor jön létre a Felek között, amikor a Megrendelő a Vállalkozó árajánlatát változatlan tartalommal elfogadja és e-mail útján vagy írásban visszaigazolja, egyúttal a kikötött előleg összege maradéktalanul jóváírásra kerül Vállalkozó számláján. A vállalkozói szerződés azon a napon lép hatályba, amely napon a Vállalkozó ajánlatának Megrendelő által aláírt példánya, vagy elektronikus formában történő elfogadása a Vállalkozóhoz beérkezett és a teljes vállalkozói díj legalább 40 %-a (azaz negyven százaléka) a Vállalkozó bankszámláján jóváírása került, vagy pénztári befizetése, bankkártyás teljesítése megtörtént. A két feltétel együttes teljesülése szükséges a vállalkozói szerződés hatályba lépéséhez. Megrendelőnek az esetleges adatbeviteli hibák javítására az árajánlat visszaigazolása előtt van lehetősége.
- Megrendelő az ajánlat visszaigazolásával egyben elismeri, hogy a szerződésben szereplő termékek jellemzőiről a megrendelés aláírását megelőzően is részletes és elegendő tájékoztatást kért és kapott a Vállalkozótól.
- Amennyiben a Megrendelő az előleget az előleg-számlában foglalt fizetési határidő lejártát követő 15 (tizenöt) naptári nap elteltével sem teljesíti, a Vállalkozó jogosult a szerződéstől a Megrendelőhöz címzett jognyilatkozat útján elállni.
- Ha a Megrendelő árajánlattal megegyező tartalmú megrendelését az ajánlati kötöttség lejártát követően közli a Vállalkozóval, a szerződés abban az esetben jön létre, ha a Vállalkozó erről késedelem nélkül írásban tájékoztatja a Megrendelőt. Ha a Megrendelő nem az árajánlatban meghatározott tartalommal igazolja vissza a megrendelést, a megrendelés új ajánlatnak minősül. Amennyiben új ajánlatnak minősülő, az árajánlattól eltérő megrendelés kerül visszaküldésre a Megrendelő által, akkor a Megrendelő köteles kifejezetten felhívni a Vállalkozó figyelmét az új ajánlattétel tényére. Az árajánlattól eltérő megrendelés esetében kizárólag akkor jön létre a szerződés, ha azt a Vállalkozó kifejezetten elfogadja és megküldi a megrendelés-visszaigazolást a Megrendelő részére.
- A Felek között létrejött szerződés bármilyen módosítása, kiegészítése kizárólag a Felek közös megállapodása alapján, írásban lehetséges. Megrendelő a létrejött szerződéstől a Vállalkozó hozzájárulása nélkül nem jogosult egyoldalúan elállni vagy azt felmondani. Amennyiben Vállalkozó a Megrendelő által bejelentett elállási / felmondási igényhez kifejezetten hozzájárult, a Megrendelő köteles a Vállalkozónak megtéríteni a szerződésben rögzített teljes bruttó vállalkozói díjat. A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Vállalkozónak kára keletkezik, amennyiben a megrendelés teljesítése a Megrendelő érdekkörében felmerülő okból marad el. Ennek a kárnak a mértékét a szerződő Felek a szerződésben megjelölt vállalkozói díj bruttó összegében határozzák meg.
- Megrendelő tudomásul veszi, hogy a megrendelésben rögzített paraméterek alapján történik a gyártás, így ezek tekintetében utólagos reklamációt a Vállalkozó nem fogad el.
- Vállalkozó fenntartja a jogot arra, hogy korábbi szerződéses partnerei részére a fentiektől kedvezőbb fizetési vagy szállítási feltételeket állapítson meg egyoldalúan.
- A szerződés teljesítése
- A Megrendelésben foglaltak teljesítésének általános határideje a Vállalkozó ajánlatában kerül megadásra, melyben tájékoztatja a Megrendelőt. A határidő azt követő napon indul, amely napon a Megrendelő a fenti díjelőleget a Vállalkozó számára maradéktalanul és igazoltan megfizette. A feltételek maradéktalan teljesülése esetén a Vállalkozó gyártásba adja a megrendelés szerinti terméket. A teljesítés pontos határideje minden esetben attól függ, hogy a gyártó milyen határidőben tudja a terméket legyártani. Ennek pontos idejéről a Vállalkozó minden esetben e-mailben vagy telefonon értesíti a Megrendelőt. A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a vállalkozási szerződésben rögzített egyes termékek és a megrendelt szolgáltatások általános teljesítési határideje eltérhet egymástól. A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a Vállalkozó által közölt határidők tájékoztató jellegűek, amelyektől a Vállalkozó jogosult eltérni.
- Amennyiben tartós gyártói üzemzavar, alapanyaghiány, egyéb elháríthatatlan külső ok miatt a Vállalkozó a megrendelésben foglalt általános teljesítési határidőhöz képest további 60 (hatvan) napon belül sem tudja a megrendelésben foglaltakat teljesíteni, és erről a Megrendelőt a Vállalkozó írásban értesítette, úgy a Megrendelő jogosult a szerződéstől elállni azzal, hogy a Vállalkozó köteles a Megrendelőnek a megfizetett vételár előleget visszafizetni az elállás közlésétől számított 15 (tizenöt) munkanapon belül.
- A Vállalkozó a megrendelésben rögzítetteket az ÁSZF-ben meghatározott rendelkezések figyelembevételével teljesíti. A Vállalkozó köteles a Megrendelőt a termék elkészült és átvehető rendelési állapotáról e-mailben vagy telefonon értesíteni és megjelölni azt az időpontot, amikor a termék átadás-átvétele megtörténhet. Az átadás-átvétel (egyúttal a teljesítés) helye a Megrendelő fentiek szerint megjelölt üzlethelyisége vagy ha a Megrendelő a terméket kiszállítással rendelte meg, a Megrendelő által megadott szállítási cím. A Vállalkozó a megrendelt termékek vonatkozásában tulajdonjogát – az átadás-átvételtől függetlenül – a vállalkozói díj maradéktalan kiegyenlítéséig fenntartja. Amennyiben a termék futárszolgálattal kerül kiszállításra, annak költsége a Megrendelőt terheli, a Felek eltérő megállapodása hiányában.
- Amennyiben Megrendelő a készre jelentést követő 30 (harminc) munkanapon belül a terméket nem veszi át, a Vállalkozó a Megrendelő szerződésszegése miatt jogosulttá válik a szerződéstől elállni és a Megrendelő által befizetett vállalkozói díj, előleg teljes összegét megtartani, valamint további kárának megtérítéseként a teljes vállalkozói díj megfizetését érvényesíteni.
- A termék átadás-átvételekor, a Megrendelő az átadás-átvétel helyszínén mennyiségi és szemrevételezési vizsgálatot tart. A termék mennyiségi és minőségi átvételével a Megrendelő elismeri, hogy a termék sérülésmentes és mindenben megfelel a megrendelésben foglaltaknak, ezt követően a Vállalkozónak mennyiségi és minőségi reklamációt nem áll módjában elfogadni. Az átadás-átvétel csak abban az esetben tagadható meg, ha a Megrendelés alapján legyártatott termék műszaki paraméterei vagy mennyisége bizonyíthatóan eltér a megrendelésben foglaltaktól. A megrendelésben foglaltaktól való eltérést a Megrendelőnek kell bizonyítania.
- A Vállalkozó végszámlája ellenében a Megrendelő a jelen ÁSZF alapján befizetett előleg beszámítása után a fennmaradó díjösszeget köteles megfizetni a Vállalkozó részére az átvételkor, de legkésőbb az átadás-átvételt követő 8 (nyolc) napon belül. Felek kifejezetten megállapodnak, hogy a Vállalkozó jogosult a pénzügyi teljesítéssel érintett ügyletek vonatkozásában kizárólag elektronikus számla kiállítására és annak elektronikus úton való továbbítására. A díjfizetési kötelezettségének maradéktalan teljesítéséig a Megrendelő nem szerez tulajdonjogot a már átvett termékek felett.
- A megrendelt termék tekintetében a kárveszély a terméknek a Megrendelő általi átvételével száll át Megrendelőre. Ha a Vállalkozó vállalta a termék Megrendelőhöz történő eljuttatását, a kárveszély akkor száll át a Megrendelőre, amikor a Megrendelő vagy az általa kijelölt harmadik személy birtokba veszi a terméket. Ha a termék Megrendelő által megjelölt helyre történő szállítását végző fuvarozót a Megrendelő bízta meg, a kárveszély átszáll a Megrendelőre, amikor a Vállalkozó a terméket a fuvarozónak átadja.
- Vállalkozó a megrendelt termékek vonatkozásában fenntartja a részteljesítés jogát.
- Szavatosság, garanciavállalás
- Kellékszavatosság
Milyen esetben élhet Megrendelő a kellékszavatossági jogával?
Megrendelő a Vállalkozó hibás teljesítése esetén a vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Milyen jogok illetik meg a Megrendelőt kellékszavatossági igénye alapján?
Megrendelő – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet:
Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Ön által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Ön viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.
Milyen határidőben érvényesítheti a Megrendelő kellékszavatossági igényét?
Fogyasztói szerződés esetén a Megrendelő az átvétel időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a termékhibákért, amelyek a termék átadása időpontjában már léteztek. Két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait a Megrendelő érvényesíteni már nem tudja. Megrendelő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított 2 hónapon belül közölni. Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a jogosult az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?
Ön a Vállalkozással szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének?
A teljesítéstől számított 6 hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ön igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Szolgáltató nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Ön köteles bizonyítani, hogy az Ön által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
- Termékszavatosság
Milyen esetben élhet Ön a termékszavatossági jogával?
Ingó dolog (termék) hibája esetén a fogyasztónak minősülő megrendelő – választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Milyen jogok illetik meg Önt termékszavatossági igénye alapján?
Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
Milyen esetben minősül a termék hibásnak?
A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Milyen határidőben érvényesítheti Ön termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét kizárólag a fogyasztónak minősülő megrendelő jogosult érvényesíteni a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
Kivel szemben és milyen egyéb feltétellel érvényesítheti termékszavatossági igényét?
Termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.
A gyártó (forgalmazó) milyen esetben mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól?
A gyártó (forgalmazó) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Felhívom figyelmét, hogy ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Garanciavállalás
Abban az esetben, ha az általunk küldött látványtervhez képest különböző, vagy a bemutatótermünkben megtekinthető referencia munkákhoz képest eltérő minőségű terméket szállítunk le (tehát látványos formai eltérés vagy a szöveges részekben történt elírás, illetve jogos minőségi kifogás esetében), az alábbi megoldásokat áll módunkban felajánlani:
Közös megegyezéssel keresünk egy olyan áthidaló megoldást, amellyel korrigáljuk az elkészített terméket, oly módon, hogy az maximálisan kielégítse a megrendelő igényét. Ebben az esetben a megrendelést kifogástalan teljesítésnek tekintjük. Közös megegyezéssel keresünk egy olyan áthidaló megoldást, amellyel korrigáljuk az elkészített terméket, ami részlegesen, de elégséges szinten kielégíti a megrendelő igényét. Ebben az esetben a közösen megállapítunk egy csökkentett árat. Amennyiben nincsen mód semmilyen áthidaló megoldásra vagy korrekcióra, a termékeket elsőbbséggel újra gyártjuk, illetve cseréljük. Ha a rövid határidő nem teszi lehetővé a termék újra gyártását, a kifogásolt minőségű termékek, a jogos kifogás mértékének szintjével megfelelő mértékű árengedményre teszünk ajánlatot. Amennyiben egyik fenti javaslat sem elfogadható, az Ügyfélnek joga van a vásárlástól elállni, a hibás termékek átvételét megtagadni, vagy azokat részünkre visszajuttatni, mely esetben mi a már megfizetett vételárat 14 napon belül visszatérítjük.
Nem minősül jogos minőségi kifogásnak a festett színek 10%-os mértéknél kisebb eltérése a hivatalos PANTONE skálától. Nem minősül jogos kifogásnak semmilyen olyan elírás, hiba, ami az általunk kiküldött, és az Ügyfél által jóváhagyott látványterven már úgy szerepel. Ennek felelőssége minden esetben az Ügyfelet terheli.
Amennyiben a Megrendelő gyártáskész anyagot küld, viszont az általunk visszaküldött látványterven a küldött anyaghoz képest eltérés van, megosztott felelősségről beszélünk, így az újra gyártás költsége az eredeti ár 50 (ötven) %-a. Megrendeléstől való elállás esetében a Megrendelő 50 (ötven) % visszatérítésre jogosult.
- Felelősségkorlátozás
- A Vállalkozó kizárja a felelősséget minden olyan kárért, amelyet a Megrendelő vagy harmadik személy szerződés- illetve jogellenes tevékenysége vagy mulasztása okozott.
- A Vállalkozó a szerződésszegéssel okozott közvetlen károkért legfeljebb a nettó szerződéses ellenérték erejéig felel. A Vállalkozó nem köteles a neki nem felróható késedelmes teljesítésből eredő kár megtérítésére.
- Nem minősül szerződésszegésnek, ha a Felek egyikének sem felróható okból (vis maior) a Felek bármelyike nem tudja teljesíteni a szerződésben foglalt kötelezettségeit. Vis maior körülménynek kell tekinteni azokat az előre nem látható és emberi erővel elháríthatatlan körülményeket (pl.: háború, hadi állapot, sztrájk, járványhelyzet, földrengés, árvíz, tűzvész, terrorcselekmény, terrorveszély-helyzet, ipari szerencsétlenség, szállítóeszközök akadályoztatása, embargó, kormányzati vagy jogi korlátozások, távközlési eszközök működési zavara – beleértve a távközlési szolgáltatók hálózatait is – stb.), amelyek nem függnek a Felek akaratától és közvetlenül akadályozzák az adott felet a szerződéses kötelezettségének teljesítésében. A másik fél kérésére a vis maior tényről az érintett fél köteles megfelelő igazolást bemutatni. A Felek ellentétes írásbeli megállapodásának hiányában a szerződéses határidők a vis maior időtartamával arányosan meghosszabbodnak. Bármelyik felet érintő vis maior esetén a Felek kötelesek tárgyalásokat folytatni annak érdekében, hogy a vis maior jellegétől függően egyetértésben döntsenek a károk enyhítéséről, vagy végső esetben a szerződés megszüntetéséről. Amennyiben a vis maior időtartama a 30 (harminc) naptári napot meghaladja, bármely fél jogosult a szerződéstől írásban elállni minden hátrányos jogkövetkezmény – így különösen kötbér vagy kártérítési kötelezettség – nélkül, illetve abban az esetben is, ha erre egyébként a szerződés alapján nem lenne jogosult. A szerződéstől való elállás előtt a Felek kötelesek egyeztetést lefolytatni a szerződés esetleges módosításáról. Amennyiben az egyeztetés 10 (tíz) munkanapon belül nem vezet eredményre, megnyílik a szerződéstől való elállás lehetősége. A fenyegető vis maiorról és a vis maior bekövetkezéséről, várható időtartamáról a Felek egymást haladéktalanul, de legkésőbb 8 (nyolc) napon belül írásban tájékoztatni kötelesek. A fenyegető vagy bekövetkező vis maiorról történő késedelmes tájékoztatásból származó kárért a késedelmes tájékoztatásért felelős fél felel.
- Fogyasztói panaszkezelés
- A Vállalkozó székhelye, a panaszügyintézés helye, az ügyfélszolgálatának levelezési címe, elektronikus levelezési címe és telefonszáma az ÁSZF 1. fejezetében található.
- A Megrendelő a Vállalkozónak a szolgáltatás nyújtásával közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó hivatalos panaszát kizárólag írásban közölheti a Vállalkozóval. A Vállalkozó a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja, és lehetőség szerint azonnal orvosolja. Ha a Megrendelő a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Vállalkozó a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közölt szóbeli panasz esetén helyben a Megrendelőnek átadni, a telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a Megrendelőnek legkésőbb az érdemi válasszal egyidejűleg megküldeni.
- Az írásbeli panaszt a Vállalkozó a beérkezését követően harminc napon belül írásban érdemben megválaszolja, és a Megrendelőnek megküldi, elsősorban a Megrendelő által megadott e-mail címre. A panaszt elutasító álláspontját a Vállalkozó indokolni köteles. A panasz elutasítása esetén a Vállalkozó köteles a Megrendelőt írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy a békéltető testület eljárását kezdeményezheti. Meg kell adni az illetékes hatóság, illetve a Vállalkozó székhelye szerinti békéltető testület levelezési címét.
- Amennyiben Felek között esetlegesen fennálló fogyasztói jogvita tárgyalások során nem rendeződik, az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak nyitva a Megrendelő számára.
- Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságnál: Jogszabálysértés esetén a fogyasztó az illetékes kormányhivatal eljárását kezdeményezheti. Az eljárás lefolytatására a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye, ennek hiányában értesítése címe szerinti kormányhivatal vagy az a kormányhivatal jogosult, melynek területén a jogellenes magatartást elkövették. A kormányhivatalok elérhetősége: https://www.kormanyhivatal.hu/hu/elerhetosegek
- Békéltető Testület eljárásának kezdeményezése: Amennyiben a Vállalkozó panaszkezelési tevékenysége nem a fogyasztó megelégedésére történt, vagy a fogyasztó panaszát a Vállalkozó elutasította, a területileg illetékes Békéltető Testületek ingyenes eljárását igényelheti. Az eljárást a fogyasztónak minősülő ügyfélnek vagy a fogyasztónak a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes vármegyei kereskedelmi kamara által működtetett Békéltető Testületnél, belföldi lakóhely vagy tartózkodási hely hiányában a Vállalkozás székhelye szerint illetékes vármegyei kereskedelmi kamara által működtetett Békéltető Testületnél kell kezdeményeznie. Az eljárásra – a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes. A vármegyei szervezetek listáját és elérhetőségeit elérheti többek között a bekeltetes.hu oldalon.
- Online vitarendezési fórum igénybevétele: Tájékoztatjuk a kedves Megrendelőt az online vitarendezés igénybevételéről. A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról (fogyasztói online vitarendezési irányelv) szóló, 2013. évi május 21.-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet (a továbbiakban: rendelet) alapján az Európai Bizottság létrehozott egy online vitarendezési platformot, amely 2016. február 15-től vehető igénybe az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződést kötők között fogyasztói jogvita esetén mind a fogyasztók, mind a kereskedők számára. A rendelet hatálya közvetlenül kiterjed az Unióban letelepedett, Magyarországon székhellyel rendelkező online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekben érintett kereskedőre, amennyiben közte és a fogyasztó között létrejött online adásvételi vagy szolgáltatási szerződéssel kapcsolatban fogyasztói jogvita merül fel. Határon átnyúló fogyasztói jogvita esetén, uniós webáruházzal fennálló vitáját Magyarországon kizárólagosan a fővárosi kereskedelmi és iparkamara által működtetett békéltető testület dönti el ingyenesen és gyorsan. Ahhoz, hogy az online vitarendezési platformot használni tudja, előzőleg regisztrálnia kell az Európai Bizottság rendszerében. Az online vitarendezési platformot az Európai Bizottság rendszerében való regisztrációt követően az alábbi link segítségével érheti el: http://ec.europa.eu/odr. Az oldal betöltését követően válassza ki a kívánt nyelvet, jelentkezzen be és kövesse az oldal utasításait.
- A Megrendelő jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
- A Vállalkozó székhelye szerint illetékes békéltető testület neve:
A Budapesti Békéltető Testület elérhetősége:
1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu, onlinevita@bkik.hu
Fax: 06 (1) 488 21 86
Telefon: 06 (1) 488 21 31
- Védjegyek és szerzői jogok
- A Vállalkozó honlapján megjelenő védjegyek a Vállalkozó, illetve más jogtulajdonosok kizárólagos tulajdonát képezik. Ezen megjelöléseket a Vállalkozó, illetve a jogtulajdonosok kifejezett és előzetes írásbeli jóváhagyása nélkül harmadik személyek semmilyen módon nem használhatják, nem terjeszthetik, és nem tehetik közzé.
- A weboldal egésze, annak grafikus elemei, szövege és technikai megoldásai és a szolgáltatás elemei szerzői jogi védelem vagy más szellemi alkotáshoz fűződő jog (így különösen védjegyoltalom) alatt állnak. Vállalkozó a szerzői jogi jogosultja a weboldal felületén, valamint a weboldalon keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített valamennyi tartalomnak: bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak (ideértve többek közt valamennyi grafikát és egyéb anyagokat, a weboldal felületének elrendezését, szerkesztését, a használt szoftveres és egyéb megoldásokat, ötletet, megvalósítást).
- A weboldal tartalmának, valamint egyes részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése vagy kinyomtatása magáncélú felhasználás céljából vagy a Vállalkozó előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett. A magáncélú felhasználáson túli felhasználás – például adatbázisban történő tárolás, továbbadás, közzé- vagy letölthetővé tétel, kereskedelmi forgalomba hozatal – kizárólag a Vállalkozó előzetes írásbeli engedélyével lehetséges.
- A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően, a weboldal használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot Megrendelőnek a weboldal felületén szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására. A weboldal rendeltetésszerű használatával járó megjelenítésen, az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen és a magáncélú másolatkészítésen túl e szellemi alkotások a Vállalkozó előzetes írásbeli engedélye nélkül semmilyen egyéb formában nem használhatók fel vagy hasznosíthatók.
- Vállalkozó fenntartja minden jogát szolgáltatásának minden elemére, különös tekintettel a weboldal domain nevére, az ehhez tartozó aldomainekre, a Vállalkozó által foglalt minden más domainnévre, annak aloldalaira, valamint az internetes reklámfelületeire. Tilos minden olyan tevékenység, amely a Vállalkozó adatbázisának kilistázására, rendszerezésére, archiválására, feltörésére (hack), forráskódjainak visszafejtésére irányul, kivéve, ha erre a Vállalkozó kifejezetten engedélyt ad.
- A felhasználó által a honlap használatával kapcsolatban közölt megjegyzéseken észrevételeken, javaslatokon és ötleteken a Vállalkozó korlátlan és kizárólagos felhasználási jogosultságot szerez, ez azonban nem jelenti azt, hogy bármely bejegyzés, megjegyzés stb. a Vállalkozó véleményét tükrözné. A Vállalkozó korlátozás nélkül jogosult a felhasználó észrevételeinek hasznosítására, felhasználására, átadására, közzétételére, törlésére, nyilvánosságra hozatalára anélkül, hogy a felhasználó részére ezért bármilyen módon ellenszolgáltatást kellene nyújtania.
- Adatkezelés
- A Vállalkozó fenntartja magának a jogot, hogy a megrendelést indokolt esetben visszautasítsa, így különösen valótlan, vagy hiányos adatok megadása esetén.
- A Megrendelő kijelenti és felelősséget vállal azért, hogy az általa közölt adatai a valóságnak megfelelően kerültek megadásra a rendszerben. A Vállalkozó kizárja felelősségét a vásárlás során megadott téves, hibás vagy hamis adatok vagy e-mail cím megadásából eredő kárért. A Vállalkozó kizárólag a Megrendelő által megadott adatoknak megfelelően felel a teljesítésért és a számla kiállításáért.
- Az adatvédelemre vonatkozó részletes információkat az „Adatkezelési Tájékoztató” című dokumentum tartalmazza, amely elérhető a weboldal láblécében. Az ajánlat visszaigazolásával a Megrendelő elismeri, hogy az Adatkezelési Tájékoztató tartalmát megismerte.
- Záró rendelkezések
- A Vállalkozó jogosult jelen szerződés teljesítéséhez alvállalkozókat, adatfeldolgozókat és egyéb szerződéses közreműködőket igénybe venni.
- A Vállalkozó jogosult az általa – a megrendelés keretében – készített egyedileg emblémázott termékeket lefotózni, mintaként weboldalán, közösségi média felületeken, hírlevélben bemutatni, vagy egyéb módon szolgáltatásainak népszerűsítéséhez kapcsolódóan nyilvánosan felhasználni, amennyiben Megrendelő ennek ellenkezőjét kifejezetten nem kéri.
- A Vállalkozó a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódexnek nem aláírója és annak nem vetette alá magát.
- Jelen ÁSZF alapján létrejött szerződéseknek nem képezi tartalmát, a Felek között a korábbi üzleti kapcsolatukban kialakul szokás és gyakorlat. Továbbá a jelen ÁSZF alapján létrejött szerződéseknek nem képezi tartalmát az adott üzletágban a hasonló jellegű szerződés alanyai által széles körben ismert és rendszeresen alkalmazott szokás. A jelen ÁSZF és a honlapon elérhető tájékoztatók, valamint egyéb információk a Felek közötti szerződés teljes tartalmát magában foglalják.
- Ha a jelen ÁSZF bármely része érvénytelenné, jogtalanná vagy érvényesíthetetlenné válik, az a fennmaradó részek érvényességét, jogszerűségét és érvényesíthetőségét nem érinti.
- A jelen ÁSZF alapján kötött megállapodások nem kerülnek iktatásra, és azok nem minősülnek írásbeli szerződésnek, magyar nyelven jönnek létre.
- A Vállalkozó jogosult az ÁSZF-t egyoldalúan módosítani. Az ÁSZF módosításának esetén a Vállalkozó a Megrendelőt a változásokról a weboldalon történő közzététele útján értesíti, a módosítás hatályba lépését megelőzően legalább nyolc (8) nappal. A Vállalkozó nem köteles a jelen pontban foglalt határidőt az ÁSZF azon módosításaira alkalmazni, amikor az ÁSZF módosítása valamely, a Megrendelő kötelezettségét nem érintő adatváltozás miatt válik szükségessé.
- Amennyiben Vállalkozó az ÁSZF alapján megillető jogát nem gyakorolja, a joggyakorlás elmulasztása nem tekinthető az adott jogról való lemondásnak. Bármilyen jogról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes. Az, hogy a Vállalkozó egy alkalommal nem ragaszkodik szigorúan az ÁSZF valamely lényegi feltételéhez, vagy kikötéséhez nem jelenti azt, hogy lemond arról, hogy a későbbiekben ragaszkodjon az adott feltétel vagy kikötés szigorú betartásához.
- A jelen ÁSZF-fel és a Felek között létrejött szerződéssel kapcsolatos minden nyilatkozat, illetve értesítés – különösen a szerződés módosításával, megszüntetésével kapcsolatos jognyilatkozat – csak írásban tehető meg érvényesen. A nyilatkozatot (értesítést) hatályosan a másik félnek kézbesíteni személyes átadás útján (átvételi elismervény ellenében), futárszolgálat útján, postai úton ajánlott, vagy tértivevényes ajánlott küldeményként lehet. Az átvétel időpontja az átvételi elismervényen, a futárszolgálat átvevő ívén, illetve a tértivevényen megjelölt időpont. Átvettnek tekintendő – a feladást követő 5. napon – a nyilatkozat akkor is, ha a címzettnek ténylegesen átadásra azért nem kerülhetett, mert a címzett a nyilatkozat átvételét megtagadta vagy a számára postán megküldött iratot nem kereste, nem vette át, illetve a jelen szerződésben rögzített értesítési címéről a másik fél előzetes értesítése nélkül elköltözött. Felek írásbeli értesítésként elfogadják – a szerződés módosítására, megszüntetésére vonatkozó jognyilatkozat vonatkozásában is – a Felek által megadott e-mail címekre küldött írásbeli nyilatkozatot, értesítést is, illetve egyéb kérdésekben az e- mail útján történő egyeztetést.
- Felek a kötelesek egymással együttműködni a szerződéskötési tárgyalások alatt, a szerződés megkötésénél, fennállása alatt és az esetleges megszüntetése során is, továbbá kötelesek tájékoztatni egymást a szerződést érintő lényeges körülményekről. A Felek a jelen ÁSZF-ből és az alkalmazásával létesített szerződéses kapcsolatból, valamint a Felek által kötött egyéb megállapodásból eredő vitás kérdéseiket elsősorban békés úton, peren kívül kísérlik meg rendezni. Amennyiben a Felek közötti tárgyalások nem vezetnek eredményre, úgy a szerződésből eredő jogvita elbírálására a Vállalkozó székhelye szerint hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróság jogosult, amennyiben a fogyasztói szabályok ettől eltérően nem rendelkeznek.
- A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”) és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. (Elker. tv.) törvény, valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet vonatkozó rendelkezéseire. Tájékoztatjuk, hogy a vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül irányadóak.